15 Temmuz Destanı Gelecek Nesillere Aktarılıyor

Başiskele’de Milli İrade Parkı Öğrencilere Tarih Dersi Vermeye Devam Ediyor

 

 

15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi başta olmak üzere ülkemizin geçmişten günümüze darbe tarihinin anlatıldığı 15 Temmuz Milli İrade Parkı öğrencilere tarih dersi vermeye devam ediyor.  

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşadığı en kara günlerden olan 1960 darbesi, 1971 Muhtırası, 1980 darbesi, 1997 Post Modern Darbesi ve 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminin maketler, minyatürler, gazete küpürleri ve kısa film gösterileri ile anlatıldığı Başiskele Belediyesi 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda gelecek nesiller bilinçlenerek ülkenin yakın tarihini öğreniyor.  

 

15 Temmuz hain darbe girişiminde Türkiye'nin bağımsızlığını savunmak için şehit olanların anısı ve yaşanan olaylar,  Yeşilyurt Mahallesi 17 Ağustos Bulvarı'nda yapılan 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda yaşatılıyor. 7’den 70’e herkesin ve her kesimin ziyaret ettiği parkta o gece verilen bağımsızlık mücadelesi maketler ve minyatürlerle gözler önüne seriliyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meydanlara inin” çağrısı üzerine ellerindeki Türk bayrakları ile darbecilere karşı dik duruş sergileyen kahraman vatandaşlarımızın ve şehadet mertebesine ulaşan 15 Temmuz Destanı’nı yazan şehitlerimizin hatıraları gelecek nesillere bu parkta aktarılmaya devam ediyor.  

 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, askerî üniformalar içine gizlenmiş hainlerin, vatanını savunan vatandaşların ve kamyonuyla mücadele veren Şerife Bacı’nın temsili figürlerinin bulunduğu parkı Hacı Mustafa Özsoy Okulu ve Özel Sultan Anne İlköğretim öğrencileri ziyaret etti. Öğretmenler ve görevliler eşliğinde parkı gezen öğrenciler maketler, minyatürler, gazete kupürleri ve kısa film gösterileriyle Türkiye darbe tarihi hakkında bilgi sahibi oldular.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40