Anaokulu Gazetesi
kbt

ODTÜ KYÖV OKULLARI’NDA ÖĞRETMEN EĞİTİM SEMİNERİ

ODTÜ KYÖV Okulları rehberlik servisi tarafından 2019-2020 eğitim öğretim dönemi seminer çalışmaları kapsamında 28-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında “Şimdi Sıra Sizde” başlıklı öğretmen eğitimi düzenlendi.

Sürekli değişen dünya ile birlikte çocuklarımızın davranışları ve beklentileri değişmektedir. Hem ebeveynler hem öğretmenler bu süreçte tutum ve yaklaşımlarında değişikliğe ihtiyaç duymaktadır. Bu sürecin yönetilmesinin öneminden yola çıkarak rehberlik servisi tarafından iki oturum şeklinde planlanan seminerde; kişiler arası iletişimin önemi, doğru ve güçlü iletişim kurmanın yolları, gelişim dönemi özellikleri, duyguların tanınması ve kontrol edilmesi konuları üzerine farkındalık yaratmak amaçlandı.

KEYİFLİ ANLAR YAŞANDI

Çeşitli oyunlar ve drama teknikleri kullanılarak zenginleştirilen çalışmada öğretmenler aktif olarak sürece dahil oldular. Çalışmanın son günü okul müzik öğretmeni Emre Efe’nin önderliğinde okul öğretmenlerinin katılımı ile keyifli bir müzik dinletisi gerçekleştirilerek etkinlik sonlandırıldı. Seminerde keyifli anlar yaşayan öğretmenler, bilgilerini tazeleme şansı bulduklarını, elde ettikleri kazanımlarla çalışmanın faydalı ve eğitici olduğunu dile getirdiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40