Anaokulu Gazetesi
kbt

OKUL ÖNCESİ KURUMLARI KOÇKED DERNEĞİNİ KURDU

Kocaeli’de faaliyet gösteren Okulöncesi Eğitim Kurumları, KOÇKED çatısı altında toplanarak kurdukları dernek ile ilk ziyaretlerini Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü’ye gerçekleştirdi

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak adresinde faaliyete geçen KOÇKED ilk ziyaretini Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü’ye gerçekleştirdi. Dernek kurucuları Zeynep Koçak, Salih Demircan, Hülya Dizman ve Güliz Cop ziyarette hazır bulundu. Samimi buluşmada dernek yönetimi yapacakları faaliyetler hakkında özetle şu bilgileri aktardı: “Kreş, Gündüz Bakımevi, Anaokulları ve Çocuk Kulüplerinin gelişmesi, yaygınlaşması ve yaşadığı sorunların çözülmesi, kamuoyunda daha çok tanınması için gerekli çalışmalar yapacağız. Birçok başarılı çalışmaların aktif rol alacağız. Bu oluşumla birlikte sayı günden güne artacak”

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE

“Böylece 0-6 yaş grubunda fark yaratacak bir açığın kapatılacağı düşüncesindeyiz.  0-6 yaş grubu eğitim ve öğretim veren birçok kurum kurucuları ‘aklın yolu birdir’ diyerek başlatılan bu oluşumda hedeflere kilitletilerek özel kurumların standartlarını yükseltecektir. Yaşanılan kurumsal sıkıntılar ise bu oluşum sayesinde netliğe kavuşacaktır. Öte yandan kurumların ve de eğitimcilerin dünya standartlarına uygun hale gelmesi için ilgili konu ve alanlarda bilimsel araştırmalar ve incelemeler yapmak, görüş sunmak, mesleki ve ahlaki alanda mesleki etiği oluşturmak ve kurumlar arası birlik ve beraberliği sağlamak için faaliyetlerde bulunacağız”

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40