kok kbt

"GÖLCÜK'TE ÇOCUK OLMAK"

"Gölcük'te Öğrenci olmak" projesi kapsamında Gölcük Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünün birlikte gerçekleştireceği okullar arası satranç turnuvası başladı.

"İlkokul, ortaokul ve liseler olmak üzere 3 kategoride yapılan turnuvaya, 351 öğrenci katıldı.

Gölcük Belediyesi Kongre Sarayı'ndaki turnuvanın açılış törenine, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hasan Ceyhan, Gençlik Merkezi Müdürü İsmet Ormancıoğlu, Belediye Daire Müdürleri, Öğrenci Velileri ve çok sayıda davetli katıldı.

351 ÖĞRENCİ MÜCADELE EDECEK

Turnuvaya katılan öğrencilere başarılar dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, turnuvaya destek veren kurumlara teşekkür etti. Sonrasında konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci de Gölcük'te öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurgulayarak, "Turnuva süresince 351 öğrencimiz mücadele edecek. Ben her birine başarılar diliyorum. Bir çok etkinliklerde çok sayıda öğrencilerimiz yer alarak, başarılarını gösteriyorlar. Bugün ise yine en önemli etkinliklerden olan satranç turnuvasında bir araya geldik." ifadesini kullandı.

KENDİNİZİ HER ALANDA GELİŞTİRİN

Son olarak konuşan Kaymakam Altıntaş, öğrencilere başarılar dileyerek, "Özellikle spor dalında başarılı olduğumuz gibi satrançta da başarılı olacağımızdan kuşkum yok. Bu ülkenin geleneğine ve değerlerine önem veriyoruz. Bu değerlerimize sahip çıkarak, yaşatmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz belli alanlarda kendilerini geliştirmesi lazım. Ders yanında, sporda, güzel sanatlarda, resimde, müzikte kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Sizler bunu yaptınız. Sizleri yönlendiren öğretmenlerinize, velilerinize teşekkür ediyorum. Satranç turnuvasına destek veren herkese teşekkür ediyorum. Yarışmacılara başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Daha sonra Kaymakam Altıntaş hamle yaparak başlattığı yarışma, perşembe günü sona erecek.

Gölcük Belediyesi Kongre sarayında 26-27-28 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak olan satranç turnuvası 3 kategoride gerçekleştirilecek.

Okulla arası Satranç turnuvasına

İlkokullar 167 Öğrenci

Ortaokullar  103 Öğrenci

Liseler    81 Öğrenci olmak üzere toplam 351 öğrenci katılıyor.

 İl Satranç Temsilciliği Hakemlerinin görev aldığı turnuvada T.S.F. Satranç yarışmaları prosedürü hükümleri geçerli olacak.

Turnuvamız 28 Şubat Perşembe günü saat 12.00’de yapılacak ödül töreniyle sona erecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

ANAOKULU GAZETESİ

Körfez Mah. Tertip Sok. No:1 Kat:2 Başiskele KOCAELİ

Tel: (0 532) 548 88 40